MENU
EUR
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dámsky a Pánsky svet, 25.10. - 26.10.2019, Refinery Gallery v Bratislave

UMENIE


Hana Klímová

www.gallart.cz

Její umělecká tvorba zahrňuje široké spektrum výtvarných technik a metod. Začínala enkaustikou, což je technika malby horkým voskem, kterou později začala kombinovat s akrylem. Postupně přešla na pastózní a reliéfní akryl. V poslední době se zaměřuje na akryl nanášený špachtlí. Velkým vzorem se jí stal impresionista současnosti Leonid Afremov. Vedle toho ji učarovala i inverzní kresba – jde o úžasnou hru absolutního světla v kontrastu s nepronuknutelnou tmou. Srdeční záležitostí jsou pro ni ženské postavy a siluety.
Má za sebou několik autorských výstav, hlavně v olomouci, Praze, Liberci, Českých Bedějovicích a Znojmě. Některé samostatne, jiné společne s maminkou, malířkou Eliškou Molíkovou.


Vladimír Lengyel 

www.lengyelart.com

Vladimír Lengyel je umelec, ktorý rád zachytáva vzácne momenty v automobilovej histórii ako aj ikonické automobily, lode a lietadlá. Jeho cieľom je zachytiť tieto, často zabudnuté legendy zo sveta techniky, hlavne toho automobilového. Jeho obrazy vznikajú často na základe originálných dobových fotografií - prevažne čierno/bielych, kde pridaním farebného akcentu vynikne hlavný objekt maľby. Týmto spôsobom sa snaží zachovať historické fotografie v novej forme pre ďalšie generácie.
Pri maľbe používa akrylové ako aj olejové farby.


Petr Lichtenberg
maliar obrazov

www.lichtenbergpetr.cz

Jeho obrazy jsou na první pohled srozumitelné, odbornou veřejností označované jako realistické, v některých případech možná až fotorealistické. Snaží se o co nejvěrnější zachycení skutečnosti, hledá detaily na první pohled neviditelné. Velice rád maluje vodu, ať už to jsou kapky nebo tříštící se vlny. Své místo v jeho tvorbě mají i netradiční zátiší, kde autor beze zbytku využívá jemu vlastní smysl pro detail.
Jeho tvorba si již vysloužila několik ocenění, z nichž za zmínku určitě stojí druhé místo v mezinárodní soutěži osmi evropských zemí European Art Awards 2016. Sám autor si však nejvíce cení nedávného úspěchu na mezinárodním veletrhu výtvarného umění ARTFEST 2017 v Českých Budějovicích, kde obdržel hlavní cenu v konkurenci 120 výtvarníků z několika zemí.


Eliška Molíková

www.gallart.cz

Eliška Molíková se věnuje hlavně olejomalbě, malbě akrylem a pastelem. Inspirací jsou jí mnozí umělci a umělecké směry.
Její obrazy jsou zastoupeny v soukromých sbírkách u nás i v zahraničí.
Vystavovala v Prahe, Liberci, Českých Budějovicích, Znojmě a několikrát v Olomouci.
Je ogranizována ve Sdružení výtvarníku ČR, z.s.


Vazárna

www.vazarna.cz

Vazárna je zákazkové papírnictví, kde vznikají ručně vázané diáře, zápisníky, sešity, fotoalba, krabičky a jiné vychytávky z papíru. Vše je vyráběno s úctou k přírode #bezplastu.


Atelier WAGA

www.sklo-interier.cz

Luxusné sklenené bytové doplnky – designové vázy a misy.
Sklenené šperky.
Precízne spracovanie, každý kus je originál.
The GLASS made with PASSION by atelier WAGA.


Noví vystavovatelia sú postupne pridávaní.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Content © 2020 V pyžame